Vogezen
- .
- De gezinsvakantie ging weer eens naar Frankrijk, maar nu naar een voor ons nieuw gebied. De bergbossen van de Vogezen zijn zeer dun bevolkt, waardoor er er behoorlijk veel wild rondloopt, waaronder wilde katten, lynxen en sinds heel kort zelfs wolven. De wilde kat heb ik alleen dood langs de weg zien liggen in de Ardennen en de ooit uitgezette lynxen schijnen het niet zo goed te doen als veelal beweert wordt, maar sinds 2012 weet men dat er een paartje wolven het gebied binnen getrokken is. Voor die tijd kwamen er alleen enkele, zwervende Franse wolven ten noorden van Genève.
- .
- Aangezien ik weer voornamelijk gefilmd heb en niet zo veel tijd had om te beesten kan ik maar weinig foto’s laten zien.
- .
- .
- .
- Gouden schalebijter
- .
- De bossen zijn mooi hier. Ik zag reeën, een haas, alpenwatersalamanders, kleine watersalamanders,
- notenkrakers, een wespendief, een rode wouw, goudvinken, zwarte spechten en meer.
- .
- .
- .
- Zulke dikke ringslangen kom je niet elke dag tegen!
- Dit vrouwtje en een mannetje haalde ik voor de zekerheid maar uit het speelbadje op de camping, want
- ik wist niet zeker of de campingbaas een grapje maakte toen hij zei dat hij ze altijd dood maakte….
- .
- .
- Een zeer korte duik in een beek in de stromende regen gaf me mooie beekforellen en een rivierdonderpad.
- .
- .
- Hoge Allier
- .
- De Allier is één van de mooiste Europese rivieren die ik ken.
- Ze mag namelijk grotendeels ongedamd en woest haar eigen gang gaan, en dat
- is een zeer zeldzaam iets tegenwoordig, zelfs wereldwijd gezien.
- .
- .
- .
- Koningspage, drinkend uit nat zand op de rivieroever.
- .
- .
- Op sommige stukken van de rivier huizen vele adderringslangen.
- Deze gespecialiseerde visjagers kijken aan het eind van de jacht langdurig of ze veilig uit het water kunnen kruipen.
- .
- .
- Op een paar vierkante meter zag je er zo steeds weer andere koppies opduiken, van babietjes tot flinke mama’s.
- Ik heb ze ook jagend onder water gefilmd; het is fantastisch mooi om te zien hoe ze vlak onder je tussen de rotsen naar prooi zoeken.
- .
- .
- Rustende libelle
- .
- .
- .
- Deze prachtige, jonge esculaapslang was net de rivier over gezwommen.
- .
- Verder zag ik smaragdhagedissen, elritsen, bermpjes, veel jonge forel, slangenarenden,
- havikarenden, sperwers, alpengierzwaluwen, relmuizen en een bidsprinkaan.
- .
- .
- Lage Allier
- .
- Zo’n twee honderd kilometer stroomafwaarts kan de Allier veel breder kronkelen.
- Hier creëert ze helemaal een machtig mooi oerlandschap; afwisselend rivierduinen,
- kurkdroge grindbanken, opdrogende poelen en prachtige ooibossen.
- .
- .
- .
- Zonsopgang boven de Allier.
- .
- .
- Snoekje
- .
- .
- In vele delen van Frankrijk wemelt het van de ingevoerde beverratten; knuffelbare planteneters die bijna zo groot als een bever zijn.
- Ze zwommen soms bijna tegen me aan!
- .
- .
- .
- Jammer genoeg is het water hier niet altijd superhelder.
- .
- .
- .
- Zwarte ooievaar
- .
- .
- .
- Reebok
- .
- .
- .
- Vreemde golf-wolken tijdens onweer.
- .
- Verder zag ik een overzwemmend wild zwijn, een bever, rode patrijzen, wielewalen, ijsvogels, een smelleken (!) en meer.
- .
- .